Suwałki: chorzy muszą uzbroić się... w cierpliwość

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 02 października 2009 11:15

Pacjenci, którzy teraz zgłoszą się na niektóre oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, będą zapisywani dopiero na przyszły rok. To konsekwencja decyzji NFZ o tym, że nie zapłaci za usługi ponadlimitowe.

Suwałki: chorzy muszą uzbroić się... w cierpliwość
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– Placówka może wykonywać tylko tyle usług, ile zostało wcześniej zakontraktowanych. Ordynatorom ciężko było przyjąć to do wiadomości, bo lekarz jest od leczenia, a nie odsyłania, ale nie mamy innego wyjścia – przyznał z rozmowie z Gazetą Współczesną Grzegorz Gałązka, dyrektor szpitala.

Suwalski szpital już w połowie roku wykonał 120 proc. zakontraktowanych usług. Podobnie jak inne placówki kierował się zapowiedziami kierownictwa Ministerstwa Zdrowia, że pieniądze za faktycznie wykonane usługi znajdą się. Teraz okazało się, że były to obietnice bez pokrycia. Kasa oddziału NFZ w Białymstoku jest bowiem pusta.

W połowie października ma dojść do spotkania dyrektorów szpitali z województwa podlaskiego z minister zdrowia Ewą Kopacz. Ma być tam mowa m.in. o tym, dlaczego w województwie nie ma pieniędzy na usługi ponadlimitowe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze