Stypendia dla przyszłych lekarzy. Samorząd czeka na wnioski tylko do 25 listopada

Autor: oprac. KM • Źródło: Samorząd Województwa Opolskiego19 listopada 2022 11:20

Zarząd województwa opolskiego ogłosił nabór na stypendia dla przyszłych lekarzy. Miesięczne stypendium ma wynosić 2000 zł brutto. Można je otrzymywać do końca trwania nauki na studiach. Zainteresowani mogą składać wnioski do 25 listopada.

Stypendia dla przyszłych lekarzy. Samorząd czeka na wnioski tylko do 25 listopada
Miesięczne stypendium ma wynosić 2000 zł brutto. Fot. Adobestock

 

Opolskie organizuje stypendia dla przyszłych lekarzy już po raz trzeci

Samorząd woj. opolskiego przyzna stypendia studentom kierunków lekarskich już po raz trzeci. Mowa jest o studentach uczelni w całym kraju. Pomoc stypendialna wyniesie 2000 zł miesięcznie (w ciągu roku akademickiego) i będzie wypłacana do końca studiów. Za otrzymane pieniądze studenci będą mogli doskonalić swoje umiejętności i rozwijać się w woj. opolskim, by - jak wyjaśnia samorząd województwa - "pomagać mieszkańcom regionu w dbałości o ich zdrowie". 

O stypendium mogą ubiegać się studenci IV, V i VI roku kierunków lekarskich z całej Polski. Są pewne warunki: nie mogą powtarzać roku ani korzystać z urlopów. Wysokość stypendium to 2000 złotych brutto miesięcznie w ciągu roku akademickiego, do końca studiów.

Warunki otrzymania stypendium to:

  • odbycie stażu i praca w jednym ze szpitali w województwie opolskim przez czas odpowiadający okresowi pobierania stypendium,
  • wybór specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w szpitalu, w którym stypendysta odbędzie staż i będzie pracować.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum