×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Strzelno: poseł krytycznie o przeniesieniu oddziałów szpitala

Autor: pomorska.pl/Rynek Zdrowia06 listopada 2013 11:48

Tomasz Latos (PiS), przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, pojawił się na sesji Rady w Strzelnie, gdzie akurat miał dyżur poselski. Odniósł się m.in. do sprawy likwidacji punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej oraz planów zarządu powiatu dotyczących przeniesienia oddziałów z miejscowej lecznicy do szpitala w Mogilnie.

Strzelno: poseł krytycznie o przeniesieniu oddziałów szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Punkt nocnej i świątecznej opieki medycznej zlikwidowano w mieście na początku września br.

- Co po nocnej i świątecznej pomocy mieszkańcom Strzelna, którzy muszą dojechać 20 czy więcej kilometrów do Mogilna? Przepraszam bardzo, nie wiem czemu to ma służyć - poseł krytycznie ocenił likwidację nocnej i świątecznej pomocy w Strzelnie, które jest równie dużym ośrodkiem jak Mogilno.

Odnosząc się też do kwestii istnienia szpitala w Strzelnie oświadczył, że nie widzi najmniejszego powodu, dla którego nie miałoby być szpitala w tym mieście. Tym bardziej że - jak przypomniał Latos - kilkanaście lat temu mieszkańcy miasta zainwestowali w lecznicę.

- Nie znam specyfiki lokalnego szpitala - zastrzegł poseł i wyjaśnił, że być może potrzebne są zmiany w jego profilu usług leczniczych, gdyż może dochodzić do dublowania się świadczeń kontraktowanych dla Strzelna i Mogilna.

Więcej: www.pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze