Strzelin: szpital ma poważne problemy finansowe. Przetrwa?

Autor: Radio Wrocław/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2019 21:27

Strzelińskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. NZOZ boryka się z poważnymi problemami finansowymi. ZUS upomniał się o niezapłacone składki. Z odsetkami to prawie 5 mln zł - informuje Radio Wrocław.

Strzelin: szpital ma poważne problemy finansowe. Przetrwa?
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Szpitalowi w Strzelinie już w 2015 groziła upadłość. Teraz problem wraca. Placówka ma jeszcze zaległości w Urzędzie Skarbowym i kredyt. Jakub Odrowąż-Wilkoński z zarządu Strzelińskiego Centrum Medycznego przyznaje, że istniej groźba zajęcia konta przez ZUS.

Według zarządzających szpitalem problemy wynikają z zaniżonego kontraktu z NFZ, brakuje 300 tys. zł miesięcznie obiecanych podczas negocjacji z Funduszem. - Zajęcie konta przez ZUS może doprowadzić do zamknięcia szpitala - mówi prezes prezes Strzelińskiego Centrum Medycznego Magdalena Puziewicz-Karpiak

Rzeczniczka Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Joanna Mierzwińska tłumaczy, że wysokość kontraktu jest obliczana według algorytmu obowiązującego wszystkie szpitale działające w tzw. sieci.

Strzelińskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. NZOZ to jedyny szpital w powiecie liczącym ponad 40 tys. mieszkańców. Starostwo kilka lat temu poręczyło 13-milionowy kredyt, który miał uzdrowić sytuację w szpitalu. Plan naprawczy nie przyniósł jednak rozwiązania.

Więcej: www.radiowroclaw.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum