Strzelce: konkurs na opiekę długoterminową unieważniony

Autor: Gazeta Lubuska, KR/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2010 11:16

Oferty na opiekę długoterminową w powiecie strzelecko-drezdeneckim złożyły cztery podmioty. Wygrały dwa, kolejne dwa złożyły odwołania, które zostały uwzględnione przed NFZ.

Jak podała Gazeta Lubuska, w walce o kontrakty przepadł m.in. NZOZ „Pomagam”, prowadzony przez pielęgniarki ze Strzelec. 18 czerwca dowiedziały się, że Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ nie podpisze z nimi kontraktu. Wyglądało na to, że pacjenci ze Strzelec zostaną bez odpowiedniej opieki. Konkurs wygrały NZOZ „Salus” z Drezdenka i NZOZ „Zdrowie” z Radęcina k. Dobiegniewa.

NZOZ „Pomagam” oraz NZOZ Pielęgniarska Opieka Domowa z Barlinka złożyły odwołania.

– Oba odwołania zostały uwzględnione, a konkursy unieważnione. Nie chcieliśmy tracić czasu na ponownie ogłaszanie konkursu, dlatego zaprosiliśmy wszystkie podmioty do rokowań – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik lubuskiego oddziału Funduszu.

Jak zapewnia, w tym czasie pacjenci nie zostaną pozbawieni opieki.

– Poprzednie kontrakty wygasają z końcem czerwca 2010 r. Aby pacjenci do czasu wyjaśnienia sprawy nie zostali bez opieki, kontrakty podmiotów realizujących dotychczas te świadczenia zostały przedłużone o dwa miesiące – informuje rzecznik.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum