Strzelce Opolskie: lekarze alarmują - starosta przygotowuje komercjalizację szpitala?

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2012 18:52

Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich jest w dobrej kondycji finansowej - na koniec 2011 r. miał 70 tys. zł długu, a po pierwszym półroczu b.r. wyszedł na plus. Mimo to starosta strzelecki Józef Swaczyna prowadzi rozmowy z firmami medycznymi na temat działalności lecznicy. Zaniepokojonych lekarzy uspokaja, że starostwo tylko sonduje rynek.

Jak wyjaśnia starosta, rozmowy ze spółkami kierującymi sieciami placówek medycznych, mają dostarczyć dobrych wzorców do zarządzania Szpitalem Powiatowym w trudnych czasach, które, zdaniem samorządowców, nadchodzą - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Organ założycielski lecznicy zdobywa w kontaktach ze spółkami informacje dotyczące m.in. liczby pacjentów leczonych na oddziałach niepublicznych placówek, liczby zatrudnionego personelu, kosztów funkcjonowania, itp. Próbuje w ten sposób ocenić, czy w szpitalu w Strzelach Opolskich nie ma przerostu zatrudnienia i znaleźć zakresy, gdzie można liczyć na oszczędności. 

Lekarze ze strzeleckiej lecznicy alarmują jednak, że starosta przygotowuje grunt pod komercjalizację. Wskazują nawet konkretną spółkę, która mogłaby przejąć szpital - ich zdaniem największe szanse ma EuroMediCare.

Więcej: www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum