Strzelce Opolskie: anestezjolodzy złożyli wypowiedzenia

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2020 10:15

Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich może mieć poważne problemy z działalnością. Anestezjolodzy z placówki złożyli wypowiedzenia. Powodem mają być żądania płacowe.

Józef Swaczyna, dyrektor Szpitala Powiatowego w Strzelcach Opolskich zapowiada, że dyrekcja będzie starała się znaleźć porozumienie z anestezjologami. Fot. PTWP

Dyrekcja szpitala nie ujawnia jakich dokładnie podwyżek oczekują specjaliści, ani na jakim etapie są negocjacje - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Wiadomo, że na rynku medycznym brakuje lekarzy specjalistów, więc szpitale zabiegając o nich, podnoszą stawki. Lekarze porównują swoje zarobki z personelem w innych placówkach i gdy wychodzi im, że powinni zarabiać więcej - po prostu to zgłaszają.

Dyrekcja szpitala przyznaje, że rozmowy o podwyżkach nie będą łatwe, bo w kasie szpitali nie ma na to pieniędzy. Józef Swaczyna, dyrektor Szpitala Powiatowego w Strzelcach Opolskich zapowiada, że dyrekcja będzie starała się znaleźć porozumienie z anestezjologami, ale obawia, że po nich o zmianę stawek mogą upomnieć się także inni specjaliści.

Anestezjolodzy zgodnie z umowami są zobowiązani świadczyć pracę do 31 marca 2020 r.

Więcej: nto.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum