Strajk w bielskim szpitalu psychiatrycznym

Autor: super-nowa.pl/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2009 13:55

Strajkują pracownicy Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej. Domagają się podwyżek płac.

Na razie pracownicy poprzestali na wywieszeniu transparentów i ubraniu czarnych koszulek.

- Jest to pierwszy etap strajku - informuje Andrzej Kliś ze związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza. - Jeżeli nie skłoni on dyrekcji do zawarcia porozumienia, niebawem forma strajku zostanie zaostrzona. Mam nadzieję, że nie będzie to konieczne - dodaje związkowiec.

Na należących do ZOZ-u budynkach zawisły transparenty i flagi związkowe. Poza tym placówka funkcjonuje normalnie. Opieka nad chorymi sprawowana jest na razie bez zakłóceń.

Decyzja o strajku zapadła prawie miesiąc temu. W referendum strajkowym wzięła udział ponad połowa pracowników. Prawie 80 procent z nich opowiedziało się za tą formą protestu. Nic nie dały rozmowy „ostatniej szansy”, które odbyły się 2 kwietnia br.

Związkowcy zapowiadają, że strajk będzie trwać aż do skutku. Jednocześnie podkreślają, że w każdej chwili są gotowi podjąć rozmowy z pracodawcą. Stawiają jeden warunek - chcą, żeby przed rozmowami dyrekcja przedstawiła im na piśmie konkretne propozycje płacowe.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum