Stomatologia: ceny bardzo zróżnicowane regionalnie

Autor: Inwestycje.pl/Rynek Zdrowia • • 16 sierpnia 2011 14:23

W zależności od regionu, ceny zabiegów stomatologicznych w Polsce różnią się od kilkudziesięciu, to kilkuset złotych. Najdrożej jest w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie, taniej w Katowicach i Białymstoku.

Stomatologia: ceny bardzo zróżnicowane regionalnie

W przypadku droższych zabiegów, takich jak leczenie implantologiczne, różnice w cenie mogą wynosić nawet od 1-2 tys. złotych - podaje portal Inwestycje.pl.

Trzy regiony - woj. dolnośląskie, mazowieckie i małopolskie, znajdujące się dziś w czołówce pod względem liczby gabinetów i praktyk (w sumie 7221, ponad 30 proc. wszystkich gabinetów w Polsce) mają jedne z najwyższych cen leczenia stomatologicznego w Polsce. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy tych miast decydują się na leczenie w innych regionach.

Wybór coraz częściej pada na Śląsk. Tam można liczyć na leczenie nawet o 20-30 proc. tańsze, w zależności od zabiegu.

We Wrocławiu czy Krakowie ceny zabiegu wszczepienia implantu u sprawdzonego implantologa zaczynają się od 4 tys. zł, podczas gdy w Katowicach lub Białymstoku za ten sam zabieg przeprowadzony przez równie doświadczonego lekarza zapłacimy średnio od 2,5-3,5 tys. zł.

Na Śląsku funkcjonuje 2229 praktyk stomatologicznych - wynika z danych GUS. Pacjenci spoza województwa śląskiego stanowią od 20-30 proc. W sumie w Polsce działa ponad 22 tys. gabinetów stomatologicznych.

Więcej: http://inwestycje.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum