Stołeczny szpital na Szaserów bez kuchni

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2015 16:07

Wojskowy odpowiednik sanepidu zamknął kuchnię szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie.

Stołeczny szpital na Szaserów bez kuchni

Kuchnia szpitala Wojewódzkiego Instytutu Medycznego w Warszawie przy ul. Szaserów została zamknięta w piątek (27 marca).

Jak poinformował  płk dr n. med. Grzegorz Kade, rzecznik szpitala, podczas rutynowej kontroli pracownicy Sekcji Higieny i Epidemiologii wykryli problem "mogący być potencjalnym źródłem zagrożenia epidemiologicznego".

O sprawie został zawiadomiony Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej, który podął decyzję, że do czasu usunięcia źródła zagrożenia, kuchnia ma być zamknięta.

Rzecznik nie sprecyzował na czym dokładnie polegały nieprawidłowości. Według nieoficjalnych informacji powodem był m.in. brak higieny w kuchni.

Rzecznik poinformował, że kuchnia była użytkowana przez zewnętrzną firmę zajmującą się przygotowaniem i dostarczaniem posiłków. Jak podkreślił,  zamknięcie kuchni ma charakter prewencyjny i "nie jest skutkiem np. zatrucia pokarmowego".

Jak przekazał rzecznik, warunki przetargu przewidywały taką sytuację. Firma cateringowa musi posiadać możliwość dostarczania posiłków przygotowywanych w innych miejscach.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum