Stołeczny lekarz wylicza, ile zarabia

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2018 11:14

Lekarz z warszawskiego szpitala, z kilkunastoletnim stażem, tytułami naukowymi i dwiema specjalizacjami, pracuje w sumie 290-300 godzin miesięcznie. W sumie zarabia ok. 20 tys. zł brutto.

Fot. archiwum

Sam etat, czyli "goła pensja bez dyżurów", to ok. 5 tys. zł brutto, czyli "do ręki" niewiele ponad 4 tys. zł. To podstawowe wynagrodzenie za pracę pięć dni w tygodniu od 7.30 do 15.30.

W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną lekarz przyznaje, że w sumie pracuje w trzech placówkach i dorabia kilka razy tyle. Dyżuruje u siebie i jeszcze w jednym szpitalu i ma siedem-osiem 24-godzinnych dyżurów w miesiącu.

Precyzuje, że na dyżurach jest na kontrakcie i zarabia za godzinę 80-100 zł brutto w zależności od ośrodka. Za dodatkowe procedury w części ośrodków otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie - kilkaset złotych brutto. Oprócz tego raz w miesiącu jeździ na weekend do małej miejscowości pod Warszawą. Jak tłumaczy, wyjeżdża zaraz po pracy i jest na miejscu o 18. wieczorem w piątek. Dyżuruje non stop do poniedziałku do 6. rano i jeszcze tego samego dnia o 7.30 rozpoczyna pracę we własnym szpitalu. Wraca do domu ok. 16. w poniedziałek.

Podsumowuje, że w taki weekend zarabia ok. 5,2 tys. zł brutto.

Konstatuje, że za 5 tys. zł brutto podstawowej pensji miałby problem, żeby utrzymać w Warszawie rodzinę z dziećmi na poziomie, do którego zdążyli się przyzwyczaić. W sumie zarabia ok. 20 tys. zł brutto - bierze jeszcze udział w badaniach klinicznych, prowadzi szkolenia, wykłady, za co otrzymuje honoraria. Przyznaje, że pracuje ok. 290-300 godzin miesięcznie, a do tego "dochodzą dojazdy".

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum