Radio Łódź, naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia | 14-02-2017 11:16

Stery szpitala w Wieluniu przejmuje nowy dyrektor

We wtorek (14 lutego) stanowisko dyrektora w Szpitalu Powiatowym w Wieluniu ma objąć Janusz Atłachowicz. Starosta wieluński Andrzej Stępień liczy na to, że nowy szef placówki doprowadzi do zmniejszenia zadłużenia i sfinalizuje remont dwóch oddziałów.

Janusz Atłachowicz. Fot. PTWP

Nowy dyrektor zajmie stanowisko po Bożenie Łaz, która po 17 latach zarządzania placówką odeszła na emeryturę.

Według starosty, remont oddziału pediatrycznego i ginekologiczno-położniczego jest zadaniem priorytetowym. Placówka musi przebudować oddziały, bo w przeciwnym wypadku mogą one zostać zamknięte z powodu nie spełnienia warunków technicznych i sanitarnych. Szacunkowy koszt modernizacji to 5,5 mln zł - podaje Radio Łódź.

Od nowego dyrektora władze starostwa oczekują także takiego zarządzania szpitalem, które spowoduje zmniejszenie jego zadłużenia. A to sięga 34 mln zł.

Sylwetkę nowego dyrektora przypomina serwis naszemiasto.pl.

Janusz Atłachowicz przez 14 lat był dyrektorem szpitala powiatowego w Rawiczu (Wielkopolskie), następnie m.in. zarządzał Krajowym Programem Szpitalnych Zakupów Wspólnych. W grudniu 2015 r. został prezesem Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie (Dolnośląskie). Działa również w zarządzie Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej.