Stery Szpitali Pomorskich przechodzą w ręce...

Autor: trojmiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2017 16:45

Na czele spółki Szpitale Pomorskie, która powstała po połączeniu Szpitali Wojewódzkich w Gdyni, Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku oraz Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, stanęła w poniedziałek (3 kwietnia) Jolanta Sobierańska-Grenda.

Stery Szpitali Pomorskich przechodzą w ręce...
Jolanta Sobierańska-Grenda - prezes Szpitali Pomorskich

Prezes Jolanta Sobierańska-Grenda przez 6 lat pełniła funkcję dyrektora Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Wcześniej nadzorowała też podmioty lecznicze podlegające samorządowi wojewódzkiemu - udało się jej zrealizować m.in. szereg konsolidacji.

Sobierańska-Grenda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ukończyła też studia MBA dla kadry medycznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie obecnie również wykłada - przedstawia sylwetkę nowej prezes serwis trojmiasto.pl.

Na stanowisko wiceprezesów spółki powołano dr. Andrzeja Zieleniewskiego oraz dr. Dariusza Nałęcza. Pierwszy do tej pory piastował funkcję prezesa Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie, drugi stał na czele zarządu Szpitali Wojewódzkich w Gdyni.

Więcej: www.trojmiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum