Statystyki: mieszkańcy Małopolski rzadko chodzą do lekarza
Urząd Statystyczny w Krakowie informuje, że mieszkańcy Małopolski rzadziej niż mieszkańcy innych województw korzystają z porad lekarskich.

W Małopolsce na jedną osobę przypada średnio 3,8 porad w zakresie ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. Rzadziej z wizyt u lekarzy korzystają tylko mieszkańcy województw lubuskiego (3,7 porad rocznie) i mazowieckiego (3,5) - informuje Dziennik Polski.
Najmniej porad lekarskich udzielanych jest w powiecie dąbrowskim (2,8 na mieszkańca w ciągu roku), nowotarskim (3,1) oraz wadowickim i tatrzańskim (3,3).
Najczęściej do lekarza chodzą mieszkańcy Tarnowa (4,7 porad na osobę w ciągu roku), a także mieszkańcy powiatów gorlickiego i olkuskiego (4,2), oświęcimskiego i chrzanowskiego (4,1) oraz Krakowa (4).
Na 10 tys. Małopolan przypadają 43 szpitale łóżka (w kraju średnio 47). Każde z nich jest zajęte przez 263 dni w roku. Średni czas hospitalizacji to 6 dni. W Małopolsce na 10 tys. mieszkańców w szpitalu leczyło się 1,9 tys. pacjentów (średnio w Polsce 2,07 tys. na 10 tys.).
Więcej: www.dziennikpolski24.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)