Staszów: strajk pielęgniarek odwołany, zamiast tego będą...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 kwietnia 2017 19:45

Pielęgniarki i położne zawiesiły protest w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie. Strajk generalny odwołany. Protestujące zdecydowały, że będą dalej negocjować warunki pracy z dyrektorem szpitala.

Staszów: strajk pielęgniarek odwołany, zamiast tego będą...
Protestujące pielęgniarki i położne zdecydowały, że będą dalej negocjować warunki pracy z dyrektorem szpitala. Fot. Archiwum

Pielęgniarki i położne odwołały planowany na środę (19 kwietnia) strajk generalny. Zdecydowały, że będą dalej  negocjować warunki pracy z dyrektorem szpitala.

Do kolejnych negocjacji z dyrektorem szpitala zmotywowała ich rada społeczna lecznicy, która obradowała we wtorek (18 kwietnia).  Przed świętami pielęgniarki zapowiadały rozpoczęcie strajku generalnego, to zaś w opinii dyrekcji placówki wymusiłoby  wygaszenie działalności szpitala.

Pielęgniarki protestują od trzech tygodni. Żądały, by wpisać do podstawy wynagrodzenia dodatki, których wypłatę reguluje rozporządzenie ministra zdrowia. W 2015 r. pielęgniarki wywalczyły, że otrzymają 1,6 tys. zł brutto dodatku. Wypłata jest rozłożona w czasie, na razie otrzymują połowę tej kwoty.

W środę koło południa okaże się, czy pielęgniarki dojdą do porozumienia z dyrektorem i czy wrócą do pracy.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum