Staszów: lekarze z oddziału wewnętrznego złożyli wypowiedzenia, ale...

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2018 12:39

Na oddziale wewnętrznym szpitala powiatowego SPZZOZ w Staszowie pracuje siedmiu lekarzy. Złożyli wypowiedzenia, ale je zawiesili po rozmowach z dyrektorem placówki - informuje Echo Dnia.

Staszów: lekarze z oddziału wewnętrznego złożyli wypowiedzenia, ale...
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Lekarze specjaliści, którzy pracują na oddziale wewnętrznym szpitala powiatowego w Staszowie złożyli wypowiedzenia i chcieli odejść z pracy. Zrobiło to siedmiu lekarzy, czyli wszyscy, którzy tam pracują - dowiedziało się Echo Dnia.

To największy oddział w staszowskiej lecznicy, jest w nim 50 łóżek. Pieczę nad oddziałem wewnętrznym pełnią lekarze zrzeszeni w konsorcjum, które ma podpisany kontrakt na opiekę nad oddziałem wewnętrznym.

Powodem złożenia wypowiedzeń miało być oczekiwanie zmian w kontrakcie - chodziło o podwyżki płac. Jak podaje Echo Dnia, chodziło także o to, że lekarze chcieli przyjęcia do pracy jeszcze jednej osoby.

- Nie będzie problemów z przyjmowaniem pacjentów na oddziale wewnętrznym. Łóżka z połowy remontowanego oddziału, zostaną przeniesione na inne oddziały. Szpital jest zabezpieczony i nie ma mowy o zamknięciu oddziału wewnętrznego i całkowitym zawieszeniu działalności - zapewnia Paweł Wojtasik, dyrektor staszowskiego szpitala.

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum