Starostwo w Kłodzku ostro: rządzie zapłać za leczenie ludzi

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2019 07:58

Apelujemy do rządu i ministra zdrowia o wzrost stawek kontraktów, o co najmniej 15 %, co sprawi, iż zatrzyma się proces zadłużenia. Następnym krokiem winno być oddłużenie szpitala, tak żebyśmy wiedzieli jako mieszkańcy, że istnieniu szpitala nic nie zagraża, żebyśmy mieli nadal poczucie bezpieczeństwa - domagają się samorządowcy z Kłodzka.

Starostwo w Kłodzku ostro: rządzie zapłać za leczenie ludzi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Samorząd powiatu kłodzkiego postanowił przedstawić dramatyczną sytuację Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku publikując na oficjalnej stronie internetowej artykuł, który wyjaśnia mieszkańcom, jak trudna jest sytuacja szpitala. Tekst jest nawet opatrzony grafikami, które ilustrują wyniki finansowe uzyskiwane przez szpitale powiatowe w kraju.

Rządzie zapłać za leczenie ludzi - domagają się samorządowcy. Jak tłumaczy starostwo mieszkańcom powiatu kłodzkiego, to "Ministerstwo Zdrowia rozdziela środki na poszczególne Oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwo odpowiada, za tą równość dostępu obywateli do świadczeń medycznych".

Zarząd Powiatu Kłodzkiego jednogłośnie uważa, że Szpital Powiatowy jest niezbędny, na terenie tak dużego powiatu, jakim jest Powiat Kłodzki. Jest to jednostka dająca poczucie bezpieczeństwa naszym mieszkańcom, jak i licznie odwiedzających nasz region turystom - czytamy w artykule zamiesczonym na stronie starostwa.

Budżet jakim Powiat Kłodzki dysponuje jest rozdzielony na poszczególne zadania, jakie powiat ma do wykonania w danym roku budżetowym. Czy zabrać środki finansowe przeznaczone na domy dziecka? Czy na opiekę społeczną ? Czy zabrać środki finansowe zaplanowane i przeznaczone na, tak bardzo wymagane remonty dróg w powiecie ? - dopytują włodarze powiatu, rozważając jak pokryć stratę szpitala, która sięga prawie 8 mln zł.

W artykule wyjaśniają też: "Mieszkańcy zapytają, skąd taka strata? Musicie Państwo wiedzieć, że kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia nie pokrywa kosztów działalności naszego szpitala powiatowego".

W tekście samorządowcy przypominają, że Powiat Kłodzki jest objęty programem naprawczym i nie może zaciągać kredytów.

Apelujemy do rządu i ministra zdrowia o wzrost stawek kontraktów, o co najmniej 15 %, co sprawi, iż zatrzyma się proces zadłużenia - piszą samorządowcy.

Następnym krokiem winno być oddłużenie szpitala, tak żebyśmy wiedzieli jako mieszkańcy, że istnieniu szpitala nic nie zagraża, żebyśmy mieli nadal poczucie bezpieczeństwa, a w przypadku potrzeby ratowania naszego zdrowia i życia, zostanie nam udzielona pomoc w naszym Szpitalu Powiatowym - twierdzą przedstawiciele samorządu.

Więcej: www.powiat.klodzko.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze