×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Starostwo ujawniło zarobki personelu szpitala. Chirurdzy dostali lepszą ofertę i odeszli z pracy

Autor: oprac. MCD • Źródło: Rynek Zdrowia, lubartow.24wspolnota.pl, lublin112.pl22 kwietnia 2023 17:10Aktualizacja: 22 kwietnia 2023 17:17

Starostwo powiatowe na wniosek radnego ujawniło ile zarabiają pracownicy szpitala w Lubartowie. Sąsiednia placówka miała zaproponować zatrudnionym w nim chirurgom wyższe stawki i lekarze złożyli wypowiedzenia.

Starostwo ujawniło zarobki personelu szpitala. Chirurdzy dostali lepszą ofertę i odeszli z pracy
Chirurdzy SPZOZ-u w Lubartowie otrzymali lepszą ofertę i odeszli z pracy Fot. AdobeStock
 • Dyrekcja SPZOZ-u w Lubartowie stanęła przed kadrowym wyzwaniem. Jak donosi portal lubartow.24wspolnota.pl cały zespół chirurgów odszedł z pracy
 • Za rezygnacją stać ma udostępnienie listy płac personelu placówki, o które wnioskował w interpelacji powiatowy radny
 • Rzeczniczka szpitala Wioleta Wojciechowska przyznała, że lekarzy podkupiła inna lecznica, która zaoferowała specjalistom wyższe pensje
 • - Dyrektor Mirosław Makarewicz nie mógł przystać na proponowaną stawkę godzinową. Jest to niemożliwe ze względu na sytuację finansową szpitala - tłumaczy na łamach lubartowskiego portalu

Starostwo ujawniło zarobki w SPZOZ. Chirurdzy dostali lepszą ofertę i odeszli z pracy

Zespół chirurgów SPZOZ-u w Lubartowie odszedł z pracy po tym jak  starostwo powiatowe na wniosek radnego ujawniło ile zarabiają pracownicy szpitala. Lekarze mieli otrzymać lepszą ofertę z drugiego szpitala. 

O sprawie napisały lubartow.24wspolnota.pl i lublin112.pl. Z relacji dziennikarzy wynika, że chodzi o lekarzy zatrudnionych w lubartowskim szpitalu na kontraktach oraz kierownika tamtejszego oddziału chirurgii.

Kierownik miał poinformować dyrektora Mirosława Makarewicza, że cały zespół lekarzy chirurgów składa rezygnację.

- Dyrektor Mirosław Makarewicz nie mógł przystać na proponowaną stawkę godzinową doktor Jaworskiego, która była wyższa od dotychczasowej. Jest to niemożliwe ze względu na sytuację finansową szpitala - tłumaczyła na łamach lubartowskiego portalu Wioleta Wojciechowska, rzeczniczka SPZOZ-u. 

Przyznała także, że jest to pokłosie udostępnienia listy płac personelu szpitala, co "doprowadziło do podkupienia lekarzy przez inny szpital powiatowy, który zaproponował lekarzom dużo wyższe stawki". 

Starostwo powiatowe listę płac pracowników szpitala zatrudnionych na podstawie umów o pracę ujawniło w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej. Domagał się jej powiatowy radny. Z opublikowanej, zanonimizowanej listy wynika, że niektórzy kierownicy oddziałów (wraz z dodatkami) szpitala zarabiają ponad 20 tys. zł. Wynagrodzenia lekarzy rezydentów wynoszą od 7 339 do 9 176 zł, a pielęgniarek oddziałowych - ok. 12 000 zł. 

Portal lublin112.pl otrzymał informację od lekarzy, że wypowiedzenie złożył m.in. kierownik oddziału, ale nie oznacza to, że nie będzie komu operować. Przypomina także, że SPZOZ na koniec minionego roku notował prawie 24 mln zł straty. Jest zadłużony na blisko 100 mln zł, a koszty funkcjonowania szpitala przewyższają wysokość jego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.  

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNER SERWISU
  partner serwisu

  Najnowsze