Starogard Gdański: ordynatorzy wycofali wypowiedzenia z pracy

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 01 stycznia 2011 14:39

Lekarze pracujący w Kociewskim Centrum Zdrowia sp. z o.o. wycofali wypowiedzenia, które złożyli kilka dni temu, tłumacząc swoje postępowanie konfliktem z prezes szpitala.

Starogard Gdański: ordynatorzy wycofali wypowiedzenia z pracy
Jak już pialiśmy, rada nadzorcza Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim 29 grudnia odwołała ze stanowiska prezes szpitala Beatę Ładyszkowską, jako powód podając konflikt z personelem.

Jak powiedział portalowi rynekzdrowia.pl, Kazimierz Chyła, prezes Ładyszkowska w grudniu wypowiedziała kierownikom oddziałów szpitala kontrakty, które wcześniej zawarła. W zamian zaproponowała umowy z 10-procentową obniżką wynagrodzenia.

– Kierownicy oddziałów zgodzili się na to, jednak 28 grudnia br. 9 spośród 11 z nich złożyło wypowiedzenia, co groziło poważnym zakłóceniem funkcjonowania szpitala – wskazywał Chyła.

Lekarze podkreślali jednak, że powodem wypowiedzeń nie są sprawy finansowe, a brak możliwości współpracy z prezes Ładyszkowską. Po odwołaniu prezes Ładyszkowskiej, kierownicy oddziałów szpitala zobowiązali się do wycofania wypowiedzeń, które złożyli i powrotu do pracy. Przystali także na 10-procentową obniżkę kontraktów.

Jak podaje Radio Gdańsk, nowym prezesem został Adam Magiełka, dotychczasowy dyrektor do spraw technicznych szpitala. Organem doradczym nowego prezesa będzie rada ordynatorów. Lekarze zapowiedzieli, że od 1 stycznia wracają do pracy.

Więcej: www.radiogdansk.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum