Stargard Szczeciński: na dzień przed strajkiem pielęgniarek

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2011 14:18

W związku z przygotowywanym na środę (16 marca) strajkiem płacowym pielęgniarek ze szpitala SP ZOZ w Stargardzie Szczecińskim, w Starostwie Powiatowym, które jest organem założycielskim placówki, prowadzone był narady na temat bezpieczeństwa pacjentów.

Stargard Szczeciński: na dzień przed strajkiem pielęgniarek

Pielęgniarki z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w oficjalnym piśmie poinformowały dyrekcję „o podjęciu akcji strajkowej od dnia 16.03.2011 r.” i poprosiły „o zabezpieczenie opieki nad pacjentami”. Jednocześnie wyraziły gotowość sprawowania „ jednoosobowej obsługi pacjenta w oddziałach specyficznych, tj. OIOM, kardiologia, noworodki wyłącznie w stanach zagrożenia życia.”

Jak powiedziały nam pielęgniarki, dyrekcja szpitala zaczęła 15 marca odsyłać do domów tych pacjentów, których stan zdrowia na to pozwalał. Jednocześnie poprosiła pogotowie ratunkowe, by nie przywoziło do szpitala kolejnych.

Tymczasem w Starostwie Powiatowym w Stargardzie Szczecińskim 15 marca od rana trwały narady pod przewodnictwem Ireneusza Rogowskiego, członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za ochronę zdrowia. Oprócz dyrekcji szpitala uczestniczyli w nich także przedstawiciele policji i straży pożarnej. W związku ze służbowymi spotkaniami Rogowski i dyrektor szpitala Jacek Siwulski nie znaleźli czasu na kontakt z mediami.

Przypomnijmy, że żądania protestujących to 500 zł podwyżki płacy zasadniczej dla wszystkich pielęgniarek i położnych oraz wypłacenie premii rocznej (szpital zatrudnia 239 pielęgniarek na etatach i 17 na kontraktach).

– Ponadto chcemy, żeby pielęgniarki i położne miały comiesięczny udział w zyskach poszczególnych oddziałów szpitala – informowała portal rynekzdrowia Urszula Bąk, szefowa zakładowej organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum