Starachowice: szpital prowadzi już rejestrację do swoich poradni

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2020 09:40

Dopiero od poniedziałku (3 sierpnia) rozpoczęto rejestrację do specjalistycznych poradni przy Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Szpital zapowiadał, że nastąpi to od 20 lipca, ale konieczna była zmiana struktury organizacyjnej jednostki.

Starachowice: szpital prowadzi już rejestrację do swoich poradni
Do poradni specjalistycznych można się zarejestrować tylko telefonicznie. Fot. Archiwum

Starachowicki szpital wznawiając przyjęcia prawie wszystkich pacjentów, jest nadal szpitalem jednoimiennym. W zlikwidowanym oddziale rehabilitacji jest teraz strefa buforowa oraz 14 łóżek dla chorych z podejrzeniem koronawirusa - informuje serwis echodnia.eu.

Do poradni specjalistycznych można się zarejestrować tylko telefonicznie. Jak poinformował Grzegorz Kaleta, dyrektor placówki, zgłoszenia telefoniczne przyjmują cztery osoby. Pacjent otrzymuje informację, które ma miejsce w kolejce oczekujących.

Wizyty do przychodni specjalistycznych będą wyznaczane na konkretną godzinę. Pacjenci tuż przed tą godziną będą wpuszczani do budynku przychodni specjalistycznych. Przyjmowani będą tylko pacjenci wymagający specjalistycznego badania. Inni otrzymają poradę telefonicznie.

Na początek zostało uruchomionych kilkanaście poradni specjalistycznych. Kolejne poradnie ruszą dopiero w połowie sierpnia. Jest to związane z weryfikacją kolejek oczekujących pacjentów, których termin na pierwszą wizytę w poradni specjalistycznej od 16 marca tego roku nie został zrealizowany.

Więcej: echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum