Starachowice: spotkanie ws. PAKS nie przyniosło rozwiązania. Pacjenci zapowiadają protest

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 13 września 2017 12:12

We wtorek (12 września) w I Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach odbyło się spotkanie w sprawie przyszłości Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w tym mieście. Oddziałowi kardiologii PAKS grozi zamknięcie: nie trafił do sieci, być może zostanie także bez kontraktu.

Starachowice: spotkanie ws. PAKS nie przyniosło rozwiązania. Pacjenci zapowiadają protest
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W spotkaniu wzięło udział ok. 300 pacjentów, przedstawiciele władz powiatu starachowickiego, gmin powiatu i Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz PAKS - informuje Echo Dnia.

Czytaj: Starachowice: ośrodek kardiologii PAKS zostanie zamknięty?

Na spotkanie nie dotarła natomiast wojewoda Agata Wojtyszek. List przeczytała w jej imieniu rzeczniczka ŚUW Diana Głownia. Wynikało z niego, że - w opinii wojewody - pacjenci i pracownicy PAKS próbują wymóc na niej lobbowanie na rzecz prywatnej placówki medycznej.

Pacjentów oburzyło też stwierdzenie, że 80 proc. procedur chirurgii naczyniowej można przeprowadzić na chirurgii ogólnej. Z aplauzem nie spotkała się również wypowiedź Bogumiły Niziołek, zastępcy dyrektora departamentu zdrowia i polityki społecznej ŚUW, która wskazywała, że pacjenci PAKS nie są skazani na brak lekarzy lub niewłaściwe leczenie, ponieważ w innych miejscach nie brakuje świetnych specjalistów.

Pacjenci PAKS zapowiedzieli na piątek (15 września) protest przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach.

Więcej: www.echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze