Starachowice: ośrodek kardiologii PAKS zostanie zamknięty?

Autor: kielce.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2017 19:17

Niewykluczone, że od 1 października oddział kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) w Starachowicach przestanie przyjmować pacjentów.

Starachowice: ośrodek kardiologii PAKS zostanie zamknięty?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W piątek (25 sierpnia) szefowie placówki zorganizowali konferencję prasową. Przypomnieli, że 1 października wchodzą w życie przepisy o tzw. sieci szpitali, do której starachowicka placówka PAKS nie wejdzie. Być może zostanie także bez kontraktu z NFZ.

Dr Grzegorz Dzik, ordynator kardiologii PAKS w Starachowicach poinformował podczas konferencji, że placówka ma 24 mln zł rocznie kontraktu z NFZ. Dodał, że możliwością zamknięcia ośrodka zmartwieni są pacjenci, którzy zebrali 5 tys. zł podpisów poparcia.

- Istniejące prawo o sieci szpitali ani nas nie eliminuje, ani nie skazuje na przegraną - podkreślał dr Dzik. Tłumaczył, że NFZ może i powinien ogłosić dodatkowy konkurs, ale tego nie robi.

Wyliczał, że na 25 ośrodków PAKS w całej Polsce tylko Starachowice mają problem z otrzymaniem kontraktu. W innych województwach kliniki kardiologiczne, które nie weszły do sieci, mogły startować w konkursach. Zapowiedział, że jeśli starachowicki ośrodek nie otrzyma kontraktu, placówka 1 października zostanie zamknięta.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze