Starachowice: głodują bo nie chcą, by SP ZOZ zmienił się w NZOZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2010 14:22

Dziesięciu pracowników Szpitala Powiatowego w Starachowicach podjęło głodówkę w proteście przeciw planom przekształcenia go w NZOZ.

Związkowcy domagają się wycofania uchwały intencyjnej, która zobowiązuje zarząd powiatu do przekształcenia szpitala z zakładu publicznego w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej. By taka spółka mogła powstać, wpierw musi zostać zlikwidowany publiczny podmiot.

– W proteście biorą udział przedstawiciele wszystkich związków zawodowych starachowickiego szpitala: lekarskiego, pielęgniarek i położnych, techników medycznych i administracji placówki – informuje Wanda Gut, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w starachowickim szpitalu.

Związkowcy obawiają się, że radni powrócą do pomysłu prywatyzacji lecznicy, który był już podejmowany w Starachowicach w 2008 roku.

Na najbliższej sesji rady powiatu ma się odbyć głosowanie nad wnioskiem o odwołanie starosty, Andrzeja Matyni. Radni jako jedną z przyczyn głosowania nad tym wnioskiem podają wycofanie się przez starostę z decyzji o przekształceniu szpitala.

– Nie bronimy starosty, ale nie chcemy, by szpital był kartą przetargową w rozgrywkach politycznych – twierdzi Wanda Gut.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum