Stalowa Wola: zmiany na stanowiskach ordynatorów

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2016 18:54

Echo Dnia podsumowało ostatnie zmiany na stanowiskach ordynatorów w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Dzisiaj nie jest łatwo o dobrych specjalistów. Dlatego tym bardziej cieszę się z tych, których udało nam się pozyskać, ale i tych, których w szpitalu już mieliśmy, a udało się zatrzymać przed odejściem do innych placówek - mówi Edward Surmacz, dyrektor stalowowolskiego szpitala, który w ostatnich miesiącach musiał podjąć wiele decyzji personalnych.

Te najważniejsze dotyczyły przede wszystkim zmian na stanowiskach ordynatorów poszczególnych oddziałów. Było ich kilka, a do ostatniej - dotyczącej oddziału pediatrycznego, doszło w lipcu.

Dotychczasową ordynator - Marię Kicińską, zastąpił Dariusz Dąbek, znany w regionie pediatra, kierujący w ostatnich latach oddziałem dziecięcym w szpitalu w Nowej Dębie.

- Ze Stalową Wolą jestem związany od dawna, mieszkam tu od lat 80., ale nigdy wcześniej nie pracowałem w tutejszym szpitalu. Zdążyłem już jednak dobrze rozejrzeć się po oddziale i zaproponowałem dyrektorowi oraz staroście szereg przedsięwzięć mających poprawić jego funkcjonowanie. Cieszę się, że przyjęli je ze zrozumieniem - mówi dr Dariusz Dąbek.

Do kolejnych dwóch zmian na stanowisku ordynatorów doszło w maju: kierownictwo nad oddziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej objął związany już wcześniej ze stalowowolską lecznicą Dariusz Sowa, a pełniącym obowiązki lekarza kierującego oddziałem chirurgii ogólnej został Marian Karbarz.

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum