Stalowa Wola: szpital walczy z problemami finansowymi. Co zawiera program naprawczy?

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2020 10:51

W ramach przyjętego programu naprawczego Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli dyrektor Edward Surmacz planuje nie tylko obniżenie kosztów diagnostyki i leczenia, ale także poprawę "sprzedaży usług medycznych".

Czy program naprawczy poprawi sytuację finansową szpitala? Fot. Archiwum

Jak tłumaczy dyrektor, jeszcze w roku 2020 szpital zamierza realizować środowiskową opiekę psychiatryczną dla całego powiatu stalowowolskiego: stawka ryczałtowa jest korzystniejsza, skraca się też pobyt pacjenta na oddziale - informuje Echo Dnia.

Dyrekcja planuje również zmienić lokalizację intensywnej terapii na rzecz utworzenia w tym miejscu sali udarowej sąsiedniego oddziału neurologii. Po modernizacji szpital dysponowałby dziewięcioma łóżkami i jednym rezerwowym.

Planowane jest ponadto uruchomienie poradni POZ, w ramach której powstałoby pięć gabinetów. Po wyjściu od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej pacjent miałby możliwość natychmiastowego zapisania się do specjalisty i wykonania badań. W ten sposób zostałby odciążony SOR. To kolejna propozycja obniżenia kosztów.

Ze względu na ogromne zapotrzebowanie ma również powstać drugi oddział internistyczny z bazą 35-40 łóżek. Szansy na wypracowanie dodatkowych dochodów dyrektor upatruje także w opiece długoterminowej.

Więcej: echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum