Stalowa Wola: powiat pomoże szpitalowi zmniejszyć zadłużenie

Autor: Stalowe Miasto/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2015 08:56

Starostwo powiatowe poręczy kredyt Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli w wysokości 12 mln zł.

Stalowa Wola: powiat pomoże szpitalowi zmniejszyć zadłużenie

Jak zapewnił starosta Janusz Zarzeczny wszystko jest na dobrej drodze. Bank prawdopodobnie zgodzi się udzielić kredytu na 15 lat. Zaciągnięcie kredytu ma umożliwić szpitalowi uzyskanie płynności finansowej.

Placówka jest w trudnej sytuacji. Szpitalne zobowiązania ogółem na koniec 2014 roku wyniosły 28 mln zł, zobowiązania wymagalne 9,4 mln zł. Wprawdzie placówka spłaca swoje długi i wychodzi na prostą, wciąż jednak ma wiele nieuregulowanych faktur. Do szpitala wciąż przychodzą wezwania do zapłaty, te przedsądowe i nie tylko. Wiele spraw trafiło do sądu.

Dobrą wiadomością jest to, że z powodu trudnej sytuacji nie będzie zwolnień w szpitalu. Z placówki odeszło w ostatnim czasie ok. 30 osób, głównie tych z administracji, pracujących na umowy okresowe.

Starostwo liczy na to, że dostanie na pokrycie długów szpitala kredyt w wysokości 12 mln zł. Nowy kredyt pozwoli na pewne finansowe przesunięcia. Obecnie starostwo ma kredyt w Banku Spółdzielczym na kwotę ponad 5 mln zł. Zmuszone jest zrobić konsolidację kredytów. Spłacić swoje zobowiązania i uzyskać potrzebne środki.

Jak przewiduje starostwo roczna rata kredytu wyniesie ok. 1 mln zł.

Więcej: stalowemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum