Stalowa Wola: nie ma groźby likwidacji żadnego ze szpitalnych oddziałów

Autor: stalowka.net/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2020 17:27

Dyrektor szpitala w Stalowej Woli Edward Surmacz zapewnił, że nie ma groźby likwidacji żadnego z oddziałów. Przyznał jednak, że porodówka przechodzi "mały plan naprawczy".

Sala Porodów Naturalnych Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie Fot. Materiały prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podkreślił Surmacz w portalu stalowka.net, od października ubiegłego roku rodzi się więcej dzieci w szpitalu. Dlatego planuje się zatrudnić na oddziale kadrę lekarską, która obejmie opieką mieszkanki dużego terenu. - Liczymy na to, że lekarze będą kierować pacjentki do nas od początku ciąży po szczęśliwe rozwiązanie - tłumaczył dyrektor.

Dodał, że w poradni ginekologicznej dostępna jest kobieta-ginekolog, gdyż niektóre z pacjentek zwracały uwagę, że bardziej komfortowo czułyby się gdyby nad ich zdrowiem czuwała osoba tej samej płci. Uruchomiona ma zostać do porodów w wodzie wanna. Do tej pory przeszkodą były kwestie epidemiologiczne.

Dyrektor szuka również lekarzy anestezjologów, zwłaszcza rezydentów. W ten sposób rodzące kobiety mogłyby skorzystać w prawa do znieczulenia.

Jak powiedział dyrektor, obecnie brakuje 12-14 lekarzy na wszystkich oddziałach. Cały czas trwają w tej sprawie rozmowy. W niektórych gminach władze zachęcają młodych lekarzy do pozostania w danym ośrodku, oferując im mieszkania, nawet tymczasowe - dodał. Zapewnił, że nie ma groźby likwidacji żadnego ze szpitalnych oddziałów.

Czytaj: stalowka.net

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum