Stalowa Wola: mało lekarzy i pielęgniarek, nadzieja w emerytach

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 27 grudnia 2018 18:35

Kadr medycznych brakuje szpitalom w całym kraju, podobnie jest w Stalowej Woli. Powiatowy Szpital Specjalistyczny stara się zatrzymać osiągających wiek emerytalny lekarzy i pielęgniarki, co ma złagodzić braki kadrowe.

Stalowa Wola: mało lekarzy i pielęgniarek, nadzieja w emerytach
Gdzie znaleźć lekarzy i pielęgniarki? Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Jak wyjaśnił podczas niedawnej sesji samorządu starosta Janusz Zarzeczny, dzisiaj niedostatek lekarzy i pielęgniarek jest większym wyzwaniem dla zarządzających szpitalem niż remonty.

Sytuacja według starosty jest tym trudniejsza, że część lekarzy może zdecydować się na odejście, bo otrzymuje lepsze finansowo propozycje pracy w innych lecznicach. - Praktycznie w każdej specjalizacji szpital może zatrudnić lekarzy - mówił starosta.

- Szpital jako pracodawca stara się nie tracić kontaktu z lekarzami, którzy odchodzą na emeryturę i „zagospodarować” ich chociaż na pół etatu - przytacza wypowiedź starosty portal echodnia.eu.

Podobne propozycje, pozostania w szpitalu, dyrekcja lecznicy kieruje też do pielęgniarek, które odchodzą na emeryturę. Średnia wieku pielęgniarek w szpitalu w Stalowej Woli to 55 lat.

Więcej: echodnia.eu

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum