Stacja dializ wznawia działalność. Jej prowadzenie przejmie szpital

Autor: oprac. IB • Źródło: Radio Szczecin, Rynek Zdrowia06 stycznia 2023 14:15

Działalność stacji dializ w Świnoujściu zostanie wznowiona. Stacja przestała działać 20 grudnia 2022 r., po wycofaniu się prowadzącej ją spółki Fresenius. Pacjenci musieli podróżować na dializy do Szczecina.

Stacja dializ wznawia działalność. Jej prowadzenie przejmie szpital
Stacja dializ wznowi dzialalność Fot. AdobeStock
 • Działalność stacji dializ w Świnoujściu zostanie wznowiona. Stacja przestała działać 20 grudnia 2022 r., po wycofaniu się prowadzącej ją spółki Fresenius
 • Jak tłumaczyły władze spółki, stacja była nierentowna
 • Walkę o stację dializ podjęły władze miasta i miejscowy szpital. Pacjenci musieli w tym czasie podróżować na dializy do Szczecina
 • Obecnie wiadomo już, że jeszcze w tym miesiącu siedemnaście osób znów skorzysta z tych usług medycznych w swoim mieście
 • Stacja dializ pozostanie w budynku uzdrowiska, a realizację świadczeń z zakresu dializoterapii rozpocznie szpital w Świnoujściu

Stacja dializ w Świnoujściu była nierentowna

Jak informuje Radio Szczecin, stacja dializ przestała działać 20 grudnia po tym, jak wycofała się spółka Fresenius, która ja prowadziła. Jak tłumaczyły jej władze - stacja była nierentowna.

Walkę o stację dializ podjęły władze miasta i miejscowy szpital.

Jak mówił Radiu Szczecin w pierwszych dniach stycznia Paweł Kurzak, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, jest bardzo realne, aby w najbliższym czasie szpital w Świnoujściu rozpoczął realizację świadczeń z zakresu dializoterapii.

Dodał, że była przygotowana umowa cesji, ale rozmowy pomiędzy Freseniusem a szpitalem nie zakończyły się przed upływem okresu wypowiedzenia.

Pacjenci nie będą musieli podróżować na dializy do Szczecina

Obecnie wiadomo już, że Świnoujście przywróci funkcjonowanie stacji dializ, a pacjenci, którzy od ostatniej dekady grudnia ub. r. musieli podróżować na dializy do Szczecina, będą mogli być dializowani w miejscu zamieszkania.

Jak przekazał Radiu Szczecin Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia, jeszcze w tym miesiącu siedemnaście osób znów skorzysta z tych usług medycznych w swoim mieście.

Paweł Sujka podziękował prezesowi uzdrowiska, Jerzemu Wolińskiemu, który pozwolił, aby stacja dializ pozostała w tym samym budynku. Dodał, że stacji dializ nie ma zbyt dużo, a dodatkowo mniejsze oddziały są obecnie zamykane w całym kraju z powodu braku rentowności.
 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNER SERWISU
  partner serwisu

  Najnowsze