Środa Śląska: informacje o likwidacji szpitala są prawdziwe?

Autor: Radio Wrocław/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2015 18:41

Polskie Centrum Zdrowia w Środzie Śląskiej, zarządzające tamtejszym szpitalem, 31 marca złożyło w NFZ dwa pisma jednocześnie. Jedno dotyczyło wypowiedzenia kontraktu, drugie zawieszania działalności na czas remontu budynku.

Środa Śląska: informacje o likwidacji szpitala są prawdziwe?

Tymczasem, jak informuje starosta Sebastian Burdzy, szpital powinien działać w niezmienionej formie jeszcze przez 5 lat i jest to zapisane w umowie z prywatnym właścicielem.

Starosta z mediów dowiedział się, że placówka przestanie świadczyć usługi dla ubezpieczonych pacjentów, choć zgodnie z umową, na którą powołują się urzędnicy, miała to robić jeszcze przez pięć lat - przypomina Radio Wrocław.

Starosta miał nadzieję, że ktoś z PCZ przedstawi dokumenty dotyczące planów szpitala, jednak nic takiego się nie stało. Oprócz, krótkiego oświadczenia spółka nie zająknęła się co ma zamiar zrobić w lipcu, gdy kontrakt z NFZ wygaśnie. Mieszkańcy są zaniepokojeni, bo zamknięcie szpitala oznaczałoby dla nich konieczność szukania pomocy w Wołowie lub Wrocławiu.

 Starosta Burdzy uspokaja mieszkańców. Wyjaśnia, że już teraz prowadzi rozmowy z NFZ. Dotyczą one zapewnienia opieki medycznej dla mieszkańców. Wstępne ustalenia są takie, że o wyższy kontrakt starać się będzie placówka w Brzegu Dolnym, bo tam byliby kierowani chorzy ze Środy Śląskiej.

Więcej: www.prw.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum