×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Śrem: likwidowany szpital pozwany przez lekarza

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia15 listopada 2012 21:00

Chirurg-ortopeda, który leczył pacjentów Szpitala w Śremie domaga się w sądzie 133 tys. zł odszkodowania za wypowiedzenie mu umowy. Twierdzi, że placówka była niewłaściwie zarządzana.

Śrem: likwidowany szpital pozwany przez lekarza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje Głos Wielkopolski, w 2008 r. lekarz zawarł ze SP ZOZ w Śremie umowę na wykonywanie usług chirurgii urazowo-ortopedycznej. Współpraca ze szpitalem układała się bardzo dobrze aż do marca 2009 r., gdy doszło do zmiany dyrektora. Do maja 2010 r. powołano kolejno trzech dyrektorów.

Z załączonej do pozwu dokumentacji wynika, że w lutym 2010 r. ówczesny dyrektor szpitala polecił wstrzymać wykonywanie operacji planowych. Aby nie rezygnowano z operacji, lekarze zgodzili się na ograniczenie ich wynagrodzenia. Mimo tego w listopadzie 2010 r. ortopedzie wypowiedziano umowę podając jako powód nienależyte prowadzenie dokumentacji.

Zdaniem lekarza, szpital w ostatnim okresie jego pracy był źle zarządzany i właśnie to, a nie wykonywanie operacje ponad limit NFZ było powodem pogarszania się jego kondycji finansowej.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze