Spotkanie samorządu diagnostów laboratoryjnych z wiceminister zdrowia: skąd dane o zarobkach?

Autor: KIDL/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2019 12:05

We wtorek (27 sierpnia) w ministerstwie zdrowia odbyło się spotkanie w trybie pilnym prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Aliny Niewiadomskiej i wiceprezes Justyny Marynowskiej z sekretarz stanu Józefą Szczurek-Żelazko.

Spotkanie samorządu diagnostów laboratoryjnych z wiceminister zdrowia: skąd dane o zarobkach?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tematami spotkania były m.in. prace nad ustawą o medycynie laboratoryjnej. Z informacji przekazanych przez wiceminister Józefę Szczurek-Żelazko Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych wynika, że 12 sierpnia projekt ustawy został po poprawkach naniesionych przez Ministerstwo Zdrowia ponownie skierowany do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W związku w wejściem w życie nowych przepisów wymuszających wymianę prawa wykonywania zawodu, wiceminister przychyliła się do pomysłu wprowadzenia nowego dokumentu Prawa Wykonywania Zawodu Diagnosty Laboratoryjnego. Sekretarz stanu zadeklarowała, że Ministerstwo Zdrowia przeznaczy na to pulę środków.

Prezes Alina Niewiadomska w czasie spotkania pytała wiceminister m.in. o to, skąd Ministerstwo Zdrowia posiada dane, że średnie zarobki diagnosty laboratoryjnego wynoszą ok. 6 tys. zł, które przedstawiła w mediach. Wiceminister zapewniła, że odpowie na piśmie na to pytanie.

KIDL poinformował również, że Ministerstwo Zdrowia objęło patronat honorowy nad konferencjami naukowo-szkoleniowymi pt. "Medycyna Laboratoryjna - interdyscyplinarna rola medycznego laboratorium diagnostycznego w systemie ochrony zdrowia".

Więcej: kidl.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze