×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Spotkanie pielęgniarek z ministrem pracy - w sprawie podwyżek

Autor: nipip.pl/Rynek Zdrowia23 października 2015 11:33

W siedzibie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli ORPiP i OZZPiP z ministrem pracy i polityki społecznej podała Izba na swojej stronie internetowej.

Spotkanie pielęgniarek z ministrem pracy - w sprawie podwyżek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Spotkanie było wynikiem działań strony społecznej, która od kilku miesięcy zabiegała o spotkanie w sprawie wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych wykonujących zawód w DPS, żłobkach oraz placówkach opiekuńczo-wychowawczych - przekazano w komunikacie.

W trakcie spotkania przedstawiciele MPiPS przedstawili obecną sytuację pielęgniarek położnych w DPS oraz poinformowali o propozycjach finansowania przez MPiPS pobytu pacjentów w placówkach ZOL, ZPO, DPS.

Strona społeczna przedstawiła dane dotyczące: średniego wynagrodzenie pielęgniarek i położnych pracujących w DPS, liczby pielęgniarek i położnych wykonujących zawód w DPS, żłobkach, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych. Stronie ministerialnej przedstawiono żądanie podwyższenia wynagrodzenia na zasadach przyjętych w porozumieniu z ministrem zdrowia.

W wyniku dyskusji strony ustaliły:

• przedstawiciele OZZPiP i NRPiP przedstawią propozycje zwiększenia wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych oraz możliwości dodatkowego finansowania zadań pielęgniarki i położnej w DPS

• przedstawiciele MPiPS zobowiązują się do podjęcia działań zmierzających do wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w DPS oraz zorganizowania wspólnego spotkania z ministrem zdrowia w celu uporządkowania spraw związanych z wykonywaniem świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarki i położne w DPS.

Więcej: www.nipip.pl

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze