Spór w szpitalu - podwyżka albo strajk?

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2014 10:55

Związkowcy ze Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach żądają podwyżki dla wszystkich pracowników. W przypadku niespełnienia tych postulatów zagrozili strajkiem.

Spór w szpitalu - podwyżka albo strajk?

U podstaw sporu zbiorowego, w jaki weszli związkowcy z dyrekcją leży ich krytyczny stosunek wobec przyznania 10 tysięcy zł nagrody przez starostwo dla dyrektora szpitala. W uzasadnieniu swej decyzji starosta przekonywał, że dyrektorka dobrze pracuje i zadłużenie szpitala spada.

Pracownicy sądzą inaczej. W tym roku kontrakt wadowickiego szpitala z NFZ spadł o 1,5 mln zł. Argumentują, że  jeśli dyrektorka otrzymała nagrodę, to należy się też ona wszystkim pracownikom - pisze Gazeta Krakowska.

W spór weszły wszystkie związki zawodowe. Ich postulatem jest podniesienie pensji o 7 proc. - to średnio po 200 zł na osobę.

Związkowcy przestawili swoje postulaty na piśmie 8 grudnia ubiegłego roku i wyznaczyli termin uzyskania konkretnych odpowiedzi do 20 grudnia. Ponieważ dyrekcja nie zareagowała, związkowcy weszli z nią w spór zbiorowy.

W czwartek (9 stycznia) ma dojść do spotkania z dyrekcją szpitala oraz starostwem.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum