Spółka Scanmed Multimedis przejmie kontrolę nad Medrun Sp. z o.o.

Autor: SAB/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2012 16:15

Scanmed Multimedis SA zawarła umowę, w której zobowiązała się do kupna 51 proc. udziałów spółki Medrun. Dzięki temu notowana na New Connect firma medyczna z portfela Black Lion NFI znacznie rozszerzy swoją działalność o nowe lokalizacje w Warszawie i Wrocławiu.

 - Umowa inwestycyjna zawarta z Medrun stanowi realizację jednego z elementów strategii rozwoju Scanmed Multimedis SA, polegającego na wprowadzaniu modelu fee-for-service w opiece medycznej do największych miast w Polsce. Przejęcie kontroli powinno pozytywnie wpłynąć na nasze wyniki i finansowe - mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku. Działa poprzez sieć 17 placówek medycznych w czterech miastach na terenie Polski (Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa).

Model biznesowy spółki polega na łączeniu świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej przede wszystkim na rzecz środowisk akademickich ze specjalistyczną opieką zdrowotną, finansowaną ze środków prywatnych w formie fee-for-services. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum