Specjaliści z krakowskiego szpitala Bonifratrów z wizytą z Brnie. Płaci UE...

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2012 10:36

W ramach projektu współfinansowanego przez UE lekarze ze Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie spotkali się w Brnie (Czechy) ze specjalistami Szpitala Braci Miłosierdzia.

Spotkania, które odbywają się w dniach 27-29 lutego, dotyczą chirurgii ogólnej i videochirurgii, chirurgii naczyniowej i endowaskularnej, endoskopii, pielęgniarstwa chirurgicznego i angiologicznego oraz nowoczesnych standardów zarządzania placówkami medycznymi.

Wizyta w Brnie jest już czwartym z kolei spotkaniem specjalistów obu szpitali. Spotkania koncentrują się na wymianie wiedzy i dobrych praktyk w obszarze specjalistycznej opieki chirurgicznej oraz zarządzania w służbie zdrowia pomiędzy specjalistami (lekarzami, zespołem pielęgniarskim, grupą zarządczą). Głównym celem wymiany jest utworzenie stałej sieci współpracy pomiędzy szpitalami.

Projekt szpitala jest współfinansowany przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wartość projektu to 1 mln 816 tys. zł, w tym kwota dofinansowania z MRPO to 1 mln 521 tys. zł, wkład własny szpitala: 295 tys. zł. Projekt realizowany będzie do grudnia 2012 roku.

Więcej: www.siecbonifratrow.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum