Sosnowiec: szpital miejski uzyskał akredytację Ministerstwa Zdrowia

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2021 17:33

Już 204 placówki uzyskały akredytację przyznawaną przez Ministerstwo Zdrowia. Do tego elitarnego grona dołączył właśnie Sosnowiecki Szpital Miejski.

Sosnowiec: szpital miejski uzyskał akredytację Ministerstwa Zdrowia

- Dla pacjentów certyfikat ten oznacza, że jakość leczenia w placówce realizowana jest na najwyższym poziomie, a szpital dysponuje wykwalifikowaną kadrą medyczną - zaznacza lecznica w informacji prasowej.

Z początkiem 2020 roku zreorganizowano strukturę sosnowieckiego szpitala. Działalność lecznicza została przeniesiona do większego, wyposażonego w nowoczesny blok operacyjny budynku w centrum miasta przy ul. Zegadłowicza, gdzie funkcjonuje Centralny Szpital Miejski. Z kolei w drugim budynku w dzielnicy Zagórze prowadzona jest terapia psychiatryczna, uzależnień, rehabilitacja i opieka długoterminowa.

Wprowadzone zmiany to udogodnienie dla mieszkańców miasta oraz pracowników placówki. Dzięki nim możliwa jest także optymalizacja kosztów i maksymalne wykorzystanie potencjału placówki wraz z jej nowoczesną częścią zlokalizowaną przy ul. Zegadłowicza.

Sosnowiecki Szpital Miejski, jako jedna z pierwszych placówek na Śląsku, przywróciła porody rodzinne w czasie pandemii, wprowadzono też możliwość odwiedzin pacjentów podczas przedłużonej hospitalizacji, w tym także zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Dodatkowo, obowiązują uproszczone zasady udostępnienia informacji o stanie zdrowia bliskich. Rodzina może je uzyskać telefonicznie, dzięki identyfikacji na podstawie indywidulanego kodu PIN, uprawniającego osobę upoważnioną do uzyskania informacji.

- Dokładamy wszelkich starań, aby otaczać naszych Pacjentów bezpieczną, fachową i jak najlepszą opieką medyczną. Cieszymy się, że nasz szpital uzyskał certyfikację w zakresie swojej działalności, tym bardziej, że tylko 23% placówek w kraju posiada akredytację - powiedziała Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum