Sosnowiec: roczny czas oczekiwania na wizytę w poradni psychiatrycznej

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2019 09:15

W sosnowieckim Centrum Pediatrii młodzież i dzieci kierowane do poradni psychiatrycznej będą teraz czekały rok na przyjęcie. To efekt rozstrzygnięcia konkursu przez NFZ - podaje Dziennik Zachodni.

Sosnowiec: roczny czas oczekiwania na wizytę w poradni psychiatrycznej
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Sosnowieckiemu Centrum Pediatrii śląski NFZ zmniejszył kontrakt na poradnię i opiekę dzienną. W 2018 r. kontrakt opiewał na 489 tys. zł, a w 2019 r. kwota zmniejszyła się do 259 tys. zł. Kontrakt na oddział dzienny psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w 2018 r. wynosił 372 tys. zł. W 2019 roku już tylko 225 tysięcy zł.

Szpital odwołał się od tego rozstrzygnięcia. Na szczęście wartość kontraktu została wyznaczona tylko na pół roku, co daje nadzieję, że NFZ zwiększy środki. Teraz w kolejce do poradni trzeba będzie czekać równy rok. Już w tej chwili lekarze zapisują pacjentów na przełom marca i kwietnia przyszłego roku.

Jak przekonuje Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, nie może być mowy o „cięciu kontraktów” i nie ma uzasadnienia dla utrzymania dotychczasowego poziomu finansowani podmiotu leczniczego, w przypadku ograniczonych środków finansowych w obrębie danego postępowania, w sytuacji złożenia ofert korzystniejszych przez inne, w tym nowe podmioty.

Więcej: plus.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum