Sosnowiec: byli pracownicy Instytutu Medycyny Pracy bez pensji i odpraw?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2019 10:30

W projekcie rozporządzenia o likwidacji Instytutu Medycyny Pracy w Sosnowcu był zapis o tym, że zobowiązania wobec byłych pracowników będą spłacane "ze środków przekazanych przez Skarb Państwa", ale zniknął.

Sosnowiec: byli pracownicy Instytutu Medycyny Pracy bez pensji i odpraw?
Zwalniani pracownicy Instytutu Medycyny Pracy w Sosnowcu nie dostali zaległych pensji i odpraw. Fot. Piotr Waniorek/PTWP

Jak informuje Gazeta Wyborcza, projekt rozporządzenia o likwidacji IMP zakładał, że długi zostaną uregulowane ze środków finansowych posiadanych przez instytut lub uzyskanych ze zbycia jego mienia, a ''pozostałe zobowiązania instytutu stają się zobowiązaniami skarbu państwa''. Natomiast zobowiązania wobec pracowników będą spłacane ''ze środków finansowych przekazanych przez skarb państwa''.

W rozporządzeniu, które 22 października opublikowano w Dzienniku Ustaw, o skarbie państwa nie ma już słowa. Wszystkie zobowiązania mają być spłacone ''ze środków finansowych posiadanych przez instytut lub uzyskanych z należności instytutu oraz ze zbycia jego mienia''.

Choć rozporządzenie wspomina, że w pierwszej kolejności mają być zaspokajane roszczenia byłych pracowników, to i tak mogą oni nigdy swoich pieniędzy nie dostać - podaje Gazeta.

Więcej: sosnowiec.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum