Sosnowiec: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny bez specjalistów diabetologii?

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2019 10:10

Z ośmioma lekarzami z oddziału diabetologii i chorób metabolicznych z pododdziałem stopy cukrzycowej nie odnowiono kontraktów. Czy tym samym istniejąca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Sosnowcu najnowocześniejsza placówka lecząca stopę cukrzycową faktycznie przestała istnieć?

W sosnowieckim szpitalu poprzednia dyrektor placówki - Iwona Łobejko (odwołana przez nowe władze województwa) stworzyła od podstaw - zgodnie z najnowszymi trendami - nowoczesną diabetologię ze szczególnym uwzględnieniem leczenia stopy cukrzycowej.

Teraz z ośmioma lekarzami z oddziału, i to bez podania przyczyn, nie odnowiono kontraktów. Jednak jak zapewnia nas Mirosław Rusecki, rzecznik prasowy placówki, nie oznacza to, że szpital pozostał bez lekarzy diabetologów. W poniedziałek (4 lutego) w południe ma zostać wydany w tej sprawie oficjalny komunikat Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

Stopa cukrzycowa to jedno z najgroźniejszych powikłań cukrzycy - wyzwanie numer 1 dla lekarzy na całym świecie. W Polsce na 100 tys. mieszkańców dokonuje się aż 10 amputacji kończyn, przede wszystkim z powodu powikłań lub niewłaściwego leczenia stopy cukrzycowej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum