Sosnowiec: Ośrodek Ostrych Zatruć przestał istnieć, pacjentów wypisano

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2019 19:01

Z Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć i oddziału toksykologii w Instytucie Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu wypisano wszystkich pacjentów. Część odesłano do domu, część do innych szpitali. Ośrodek praktycznie przestał istnieć.

Sosnowiec: Ośrodek Ostrych Zatruć przestał istnieć, pacjentów wypisano
Instytut Medycyny Pracy w Sosnowcu. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Wyborcza informuje, że w poniedziałek (29 kwietnia) Halina Stankiewicz, p.o. dyrektora Instytutu Medycyny Pracy w Sosnowcu (IMP), wysłała do Ministerstwa Zdrowia lakoniczne pismo z informacją, że Regionalny Ośrodek Ostrych Zatruć (ROOZ) od 2 maja zawiesi działalność. Zawieszą ją też oddziały toksykologii oraz chorób zawodowych z pododdziałem chorób wewnętrznych i alergologii.

Czytaj: Sosnowiec: pracownicy instytutu medycyny pracy bez wynagrodzenia

Pismo dostali do wiadomości wojewoda i Śląski OW NFZ. Reakcją było zdumienie. W związku z groźbą likwidacji IMP wojewoda od jesieni zabiegał o przetrwanie ROOZ. Według zapowiedzi ministerstwa miał być przeniesiony do Szpitala św. Barbary, także w Sosnowcu. Do tego czasu - jako niezbędny dla ratowania życia ofiar ostrych zatruć na obszarze województw śląskiego i opolskiego zamieszkałym przez 6 milionów ludzi - ROOZ miał jak dotąd działać w IMP.

Czytaj: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum