Sopot: NFZ powtórzy konkurs na świadczenia z zakresu dermatologii

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 23 października 2013 10:02

Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ powtórzy konkurs na sopockie poradnie: dermatologiczną i wenerologiczną. To efekt uznania przez prezes NFZ Agnieszkę Pachciarz odwołania się od wyników konkursu przegranych oferentów - informuje Dziennik Bałtycki.

Sopot: NFZ powtórzy konkurs na świadczenia z zakresu dermatologii

Sopockiego Centrum Dermatologiczno-Alergologicznego Derm-Al, skarżyło się na stronnicze i krzywdzące potraktowanie przez pomorski NFZ. Oferta poradni w konkursie na dermatologię i wenerologię zdobyła za jakość maksymalną liczbę punktów. Przegrała ceną za tzw. punkt.

Problem w tym, że pomorski NFZ w stosunku do Derm-Alu (i jeszcze jednej poradni, która jednak do centrali NFZ się nie odwołała) oraz dwóch innych świadczeniodawców zastosował różne metody negocjacji. Dwie poradnie płatnik zaprosił na bezpośrednie rozmowy do swojej siedziby, z dwiema pozostałymi, w tym z Derm-Alem, rozmawiał za pośrednictwem faksów.

Ostatecznie wygrały konkurs poradnie, które w trakcie prawdziwych negocjacji obniżyły cenę. Derm-Alem takiej szansy nie dano. Potwierdza to prezes NFZ. W jej opinii, podczas negocjacji bezpośrednich oferenci zgodzili się na cenę i dostali za to maksymalną liczbę punktów. Tym, którzy negocjowali pośrednio (za pomocą faksów), takiej szansy nie dano.

Więcej:  www.dziennikbaltycki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum