Solidarność: wojewoda powinien wstrzymać prywatyzację w Dąbrowie Górniczej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 września 2008 16:23

Związkowcy uważają, że przy podejmowaniu uchwały doszło do naruszenia prawa. Zwrócili się do wojewody śląskiego o unieważnienie uchwały i wstrzymanie jej realizacji - poinformował w poniedziałek rzecznik śląsko-dąbrowskiej "S" Wojciech Gumułka.

O tym, że laboratoria analityczne i mikrobiologiczne dąbrowskiego szpitala mogą być sprywatyzowane miejscy radni zdecydowali w ubiegłym tygodniu.

Zdaniem związkowców przekazanie laboratoriów prywatnej firmie utrudni dostęp do badań, doprowadzi do wprowadzenia opłat za usługi do tej pory bezpłatne oraz zwolnienia wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Według "S", laboratoria dobrze prosperują i wyłączenie ich poza struktury placówki jest bezzasadne.

Dyrekcja szpitala wskazywała, że zmiana przyniesie szpitalowi oszczędności, a żaden z pracowników nie straci pracy. Opór strony związkowej kierownictwo placówki uznało za niezrozumiały. Dyrektor Zbigniew Grzywnowicz mówił w lipcu PAP, że jego szpital od kilku lat realizuje politykę wynajmowania firm zewnętrznych w sytuacjach, w których jest to uzasadnione. Tak wcześniej było ze sprzątaniem, praniem i tomografią komputerową.

Zapewnił też, że pacjenci nie będą mieli trudniejszego dostępu do badań - laboratorium będzie działało na terenie szpitala, choć zostanie przeniesione do innego pomieszczenia. Obecne zostaną zagospodarowane na potrzeby oddziału neurologii

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum