isokolka.eu/Rynek Zdrowia | 06-11-2018 12:41

Sokółka: lekarz na wyjeździe, proszę czekać. "Wszystko rozbija się o pieniądze"

Do dyspozycji pacjentów SOR w SP ZOZ w Sokółce w nocy i święta jest tylko jeden lekarz. Potrzebujący odsyłani są do ambulatorium, ale tam również dyżuruje jeden lekarz, w dodatku pracujący także w terenie.

Na SOR czas oczekiwania na przyjęcie może wynieść do 4 godzin. Fot. archiwum

Jerzy Kułakowski, dyrektor SP ZOZ w Sokółce, wyjaśnia, że pacjenci w zależności od aktualnego stanu zdrowia przyjmowani są w sobotę, niedzielę i święta oraz po godzinie 18. zarówno na SOR, jak i w budynku ambulatorium (świąteczna i nocna opieka zdrowotna, POZ).

Zarówno na SOR, jak i w ambulatorium pracuje jeden lekarz. 

Pacjenci - jak pisze lokalny serwis isokolka.eu - gdy nie mogą szybko otrzymać pomocy na SOR, przekierowywani są do ambulatorium. Jeśli lekarz jest "na wyjeździe", tam także potrzebujący muszą czekać.

Dyrektor szpitala tłumaczy, że na SOR czas oczekiwania na przyjęcie może wynieść do 4 godzin; lekarz jest na miejscu cały czas, ale ma pod opieką nieraz kilku pacjentów, również tych, którzy przyjeżdżają na oddział w karetce i mają pierwszeństwo.

Jak dodaje dyrektor, wszystko rozbija się o pieniądze. Tych brakuje, by podczas opieki nocnej i świątecznej zapewnić dwóch lekarzy na SOR (w ciągu dnia jest dwóch medyków). 

Więcej: www.isokolka.eu