Słupski szpital będzie spółką

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2009 11:51

W środę (1 lipca) odbyły się pierwsze spotkania marszałka województwa pomorskiego z pracownikami Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka i Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w sprawie przekształcenia placówek w spółki prawa handlowego.

- Zmiana przyniesie zyski w co najmniej czterech sferach - twierdzi Leszek Czarnobaj, zastępca marszałka województwa pomorskiego, odpowiedzialny za służbę zdrowia.

- Po pierwsze zyska pacjent, bo będziemy śledzić jego losy i będzie czuł się bezpiecznie w szpitalu, który nie ma zadłużenia. Po drugie są też korzyści dla załogi, która będzie miała stabilność wynagrodzenia, po trzecie dla dyrekcji będzie to czytelniejszy sposób prowadzenia placówki. No i taki szpital nie przynosi strat - dodaje Czarnobaj.

Czarnobaj zapewnił, że pracownicy szpitali w związku z przekształceniem nie muszą obawiać się zwolnień.

W województwie pomorskim jest już pięć szpitali, które zostały przekształcone w spółki prawa handlowego. Są to szpitale - w Kwidzynie, Malborku, Sztumie, Kartuzach i Bytowie. Ostateczna decyzja co do słupskich placówek zapadnie na sesji sejmiku wojewódzkiego za około dwa miesiące.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum