×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Słupsk: szpital się spóźnił, pacjenci z WZW C zostali "na lodzie"

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia03 grudnia 2015 12:14

Dokumenty z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku dot. programu lekowego leczenia przewlekłego wirusowego zapalania wątroby typu C - terapia bezinterferonowa, nie dotarły na czas do NFZ. Konkurs wygrały lecznice z Gdańska i Gdyni.

Słupsk: szpital się spóźnił, pacjenci z WZW C zostali "na lodzie"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Głos Pomorza, dokumenty powinny wpłynąć do Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ do 7 września. Dotarły do Funduszu tydzień po terminie. Koperta wróciła do słupskiego szpitala z adnotacją "Odmowa przyjęcia". Tymczasem pod opieką tamtejszej poradni chorób zakaźnych jest 30 osób, u których nowa terapia jest bezwzględnie wymagana. Dla kolejnych 30 jest zalecana.

Na realizatorów tego programu lekowego w Pomorskiem zostały wybrane dwa ośrodki - Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy Sp. z o.o. w Gdańsku oraz Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Według Funduszu, następną szansę na przystąpienie do programu i stosowanie terapii bezinterferonowej u pacjentów szpital w Słupsku będzie miał dopiero pod koniec 2016 r.

Więcej: www.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze