Słupsk: przychodnia będzie ciąć etaty

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2013 09:25

Kontrakt na fizjoterapię ambulatoryjną dla przychodni rehabilitacyjnej przy ul. Sygietyńskiego zmniejszył się o 80 proc. Dyrekcja przyznaje, że tak skromna umowa musi pociągnąć za sobą cięcia kadrowe personelu lecznicy - donosi Głos Pomorza.

Słupsk: przychodnia będzie ciąć etaty

W placówce od lat dziennie przyjmowano około 300 pacjentów. Miesięczny kontrakt z NZF wynosił 120 tys. zł. Teraz lecznica otrzyma 23 tys. zł. To oznacza, że większość leczonych tu od lat pacjentów będzie musiało szukać pomocy w innych placówkach.

Słupsku placówka utraciła część kontraktu, ponieważ nie ma sprzętu do rehabilitacji wodnej. Dyrekcja lecznicy tłumaczy, że inwestowała w sprzęt do laseroterapii, bo na takie zabiegi pacjentów jest najwięcej. Dzięki temu nie musieli oni czekać w kolejkach. Dla płatnika takie uzasadnienie nie ma jednak znaczenia. 

W Słupsku zabiegi rehabilitacyjne od lipca będzie mogło wykonywać sześć placówek. Nie ma wśród nich przychodni SP ZOZ MSW z ul. Lelewela - popularnej Polikliniki, która do tej pory oferowała fizjoterapię. Jej szefostwo wniosło w tej sprawie odwołanie w NFZ.

Więcej: www.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum