Słupsk: premie dla dyrektorów

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2009 11:13

Ryszard Stus, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku otrzymał 30 tysięcy złotych premii, a to - zdaniem lekarzy - zbyt duża nagroda.

W środę 9 grudnia Rada Społeczna słupskiego szpitala złożyła wniosek, by Stus otrzymał nagrodę roczną za 2008 rok w wysokości 30,5 tys. zł brutto. Ostateczną decyzję podejmie zarząd województwa pomorskiego.

Oprócz Stusa szanse na duże pieniądze ma też Mariusz Żukowski, szef lokalnego Pogotowia Ratunkowego. Nagroda, o ile zostanie przyznana, wyniesie 20,4 tys. zł.

Wniosek Rady Społecznej może budzić zdziwienie w obliczu ciągłych kontrowersyjnych decyzji dyrektora Stusa. Rok 2008 to konflikt m.in. ze Zbigniewem Grzybowskim – ordynatorem oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej, za którym stanęły murem pielęgniarki z jego oddziału, powszechnie krytykowany pomysł zamknięcia I oddziału internistycznego czy problemy z pozyskaniem kadry m.in. na oddziale noworodkowym – pisze Głos Pomorza.

Marek Biernacki, szef Rady Społecznej słupskiej placówki i – podobnie jak dyrektor Stus – polityk PO stwierdza jednak, że najważniejsze są finanse.

– Szpital w Słupsku wypada najlepiej na tle wszystkich placówek w województwie pomorskim. Nie ma też długu, a jest zysk. To są najważniejsze wskaźniki przy przyznawaniu nagrody dyrektorowi Stusowi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum