×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Słupsk: pacjentki chore na raka dostaną lek

Autor: GP24.pl/Rynek Zdrowia05 listopada 2015 19:07

Po interwencji marszałek Hanny Zych-Cisoń wszystkie pacjentki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, które po mastektomii przeszły chemioterapię i teraz wymagają terapii herceptyną, będą go otrzymywać.

Słupsk: pacjentki chore na raka dostaną lek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O interwencji odpowiedzialnej za zdrowie marszałek Hanny Zych0pisze pisze Głos Pomorza. W słupskim szpitalu leczy się aktualnie 16 pacjentek wymagających podania herceptyny.

Kilka dni temu okazało się jednak, że tego specyfiku dla nich w Słupsku nie ma. Narodowy Fundusz Zdrowia twierdził, że zarząd szpitala nie wystąpił w porę z wnioskiem o finansowanie leczenia tych pacjentek i sugerował nawet, że można przenieść pieniądze na to leczenie z niewykonań na chemoterapii.

Słupski szpital zaś twierdził, że takie kroki wykonał i że nie będzie zabierał pieniędzy na leczenie jednych pacjentów, by rozpocząć je u innych.

Interwencję podjęła w końcu wicemarszałek województwa pomorskiego. Po jej interwencji w NFZ ustalono, że pacjentki będę leczone herceptyną, jeśli tylko będą do tego wskazania lekarskie. 

Więcej: www.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze